+ 48 697-342-952

Sieć afiliacyjna MyLead – platforma do zarabiania

Jedna z największych sieci afiliacyjnych MyLead zgodziła się udzielić odpowiedzi na istostne pytania. Przeglądając najnowsze rangkingi sieci afiliacyjnych to właśnie MyLead jest najczęstrzym liderem.

Mateusz Iwanowski: Paweł czym zajmujesz się w sieci afiliacyjnej MyLead i jakie wykonujesz obowiązki?

Paweł Wojcieszak: Pracuje jako Project Manager. Ciężko byłoby mi opisać wszystkie obowiązki. Generalizując – odpowiadam za zespół affiliate managerów oraz za planowanie i wdrażanie nowych rozwiązań do serwisu. W skrócie – performance managment to to, czym się zajmuję.

MI: Obserwując rynek afiliacyjny w Polsce zauważałam w ostatnich miesiącach znaczny wzrost nowych programów partnerskich. Co jest powodem takich wzrostów i jak radzicie sobie z konkurencją?

PW: Rynek afiliacyjny rozwija się w bardzo szybkim tempie. Prawdę mówiąc w wielu branżach wystartował on stosunkowo niedawno. Osoby odpowiedzialne za performance marketing dopiero teraz, na fali wzrostu, decydują się na promocję swojego produktu lub usługi poprzez afiliacje. Jako przykład wystarczy spojrzeć na branżę VOD. Pierwszy program z wideo na żądanie, dostępny na MyLead – Showmax, wystartował około rok temu. Od końca 2017 roku, do tego czasu, stał się jednym z najpopularniejszych programów w naszej sieci. Mniej więcej w tym samym czasie w kierunku afiliacji ruszył Player + oraz, chwilę potem, CDA.PL. Aktualnie prowadzimy działania mające na celu pozyskania kampanii HBO GO oraz WP Pilot.

Aby być konkurencyjnym w tej branży należy szybko adaptować się do zmian oraz starać się przewidywać przyszłe trendy. W branżę VOD zdecydowaliśmy się wejść zanim osiągnęła ona tak olbrzymią popularność. Dzięki bardzo udanemu startowi, w pewnym momencie odpowiadaliśmy za większość leadów dla Showmax. Stawiamy więc na nowe branże oraz kierunki, które niekoniecznie są popularne w innych sieciach afiliacyjnych.

Dodatkowo prowadzimy działania mające na celu pozyskanie wydawców, którzy wcześniej w ogóle nie byli związani ze światem afiliacji. Jest mnóstwo właścicieli stron internetowych, którzy nie zdają sobie sprawy z potencjału monetyzacji ich serwisów.

MI: Tworzycie bardzo dużą sieć afiliacyjną i bazujecie na różnych branżach. W jakiej branży obecnie można najlepiej zarobić patrząc na statystyki od środka programu?

PW: Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Odpowiedzi będą różne w zależności od tego, do kogo będzie skierowana odpowiedź. Do każdego wydawcy podchodzimy indywidualnie i staramy się doradzić biorąc pod uwagę jego zaplecze oraz umiejętności. Są branże dochodowe, jednak cechujące się ogromną konkurencją – przykładem mogą być pożyczki. Dużo łatwiej działa się w kampaniach randkowych lub +18. Jednak, działając w takiej branży, codziennie stykamy się z erotyką lub pornografią, co dla większości będzie odpychające. Generalizując – program partnerski należy dobrać do zaplecza, które dany wydawca posiada, lub do grupy docelowej odbiorców.

Dołącz do programu partnerskiego MyLead

MI: Swoje działania jeżeli chodzi o afiliacje opieram na SEO. A według Ciebie jakie działania marketingowe najlepiej sprawdzają się afiliacji?

PW: Osobiście również uważam, że SEO to jeden z najlepszych sposobów na promowanie programów partnerskich. Prywatnie sam pracuje jako wydawca sieci afiliacyjnych i zarabiam w ten sposób od kilku lat. Działania poprzez SEO mimo, iż na początku wymagają trochę pracy i zaangażowania, to z czasem są w stanie zagwarantować pasywny dochód. Dobrze wypozycjonowana strona jest w stanie zarabiać przez długi czas.

MI: Jakie macie cele na najbliższe miesiące jeżeli chodzi o rozwój programu MyLead?

PW: Aktualnie planujemy ekspansję na rynki globalne. Serwis jest już przetłumaczony na język angielski i rozpoczęliśmy pierwsze działania promocyjne. Do końca roku planujemy wypuścić nowy panel dla reklamodawców, który będzie najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym panelem tego typu. Plany są więc ambitne.

MI: Oferujecie ponad 500 programów partnerskich. Znajdę w nich programy pod zdrowie i urodę?

PW: Oferta programów nieustannie się zmienia. Staramy się dostarczać kampanie z wszystkich kategorii – mamy ich aż 15. Każdy wydawca potrzebuje czegoś innego. Jeśli przyjdzie do nas użytkownik z potrzebą i ruchem na dane oferty, jesteśmy w stanie dostarczyć mu nowe programy w czasie od kilku godzin do kilkunastu dni. Priorytetowo podchodzimy do obsługi wydawców. Staramy się zawsze wychodzić naprzeciw ich zapotrzebowaniom. Odpowiadając jednak na pytanie – tak, posiadamy takie programy.

MI: Jako nowy użytkownik programu MyLead na jaką pomoc mogę liczyć od mentorów?

PW: Pomagamy kompleksowo. Nieważne, czy jesteś zupełnie nową osobą w afiliacji, czy zaawansowanym wydawcą. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zarabianiem, pomożemy postawić pierwsze kroki. Dobierzemy odpowiednią metodę oraz ofertę. Jeśli przyjdzie do nas wydawca, który posiada pewne zaplecze, podpowiemy jaki sposób monetyzacji będzie najbardziej efektowny. Wyobraź więc sobie – otrzymujesz pełny, darmowy audyt, który będzie zawierał gotowy pomysły na zarobienie na stronie internetowej. Dodatkowo nasz zespół łączy ludzi bezpośrednio związanych ze światem afiliacji. Dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem wyniesionym z praktyki.

MI: Przeczytałem informację o jednym waszym użytkowniku, który zarobił już u was 500.000 zł a jakie średnie zarobki osiągają użytkownicy?

PW: Uśredniając wyniki wszystkich wydawców – daleko będzie od kwoty 500 000 złotych. Rejestruje się u nas wielu użytkowników, którzy nie generują dużych zysków. Jednak, z drugiej strony, osoby, które zajmują się marketingiem afiliacyjnym od jakiegoś czasu, porzucają pracę na etacie i utrzymują się tylko w ten sposób. Zarobki na poziomie kilkuset złotych dziennie nie są niczym nadzwyczajnym, jednak zysk generowany dzięki afiliacji jest również sprawą indywidualną – zależy od wielu aspektów – zaangażowania, kreatywności, a nawet organizacji czasu.

Dołącz do programu partnerskiego MyLead

Bardzo dziękuje za merytoryczną odpowiedź na wszystkie pytania. Jeżeli macie dodatkowe pytania  to zapraszam was do zadawania w komentarzach. Jeżeli uzbieramy kolejne pytania to przygotuje kolejny wywiad z pytaniami od czytelników.

Dodaj komentarz