+ 48 697-342-952

Pozycjonowanie Szerokie

Usługa pozycjonowania szerokiego, zwanego również Long Tail SEO, kierowana jest do serwisów, posiadających dużą ilość podstron i zakładek. Warto skorzystać z tej możliwości, jeśli portal liczy sobie sto podstron i więcej.

Istotą pozycjonowania Long Tail SEO, zwanego również pozycjonowaniem „długiego ogona” jest jednoczesne pozycjonowanie wielu fraz, składających się z kilku wyrazów. W dużych, rozbudowanych serwisach nowe informacje pojawiają się bardzo często, wiec standardowe pozycjonowanie nie spełniłoby swojego zadania.

Czym jest pozycjonowanie szerokie ?

Czy warto zdecydować się na pozycjonowanie Long Tail SEO? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie z pewnością należy dowiedzieć się, jakie zalety ma ten typ pozycjonowania oraz komu jest najbardziej polecany.

Po pierwsze: cztery słowa.
Jak mówią statystyki, przeciętny internauta wpisuje do wyszukiwarki średnio cztery słowa. Tworząc więc bardziej złożone frazy pod pozycjonowanie sprawiamy, że wynik wyszukiwania spełnia oczekiwania odbiorców.

Po drugie: bardziej konkretnie.
Frazy Long Tail, czyli frazy złożone są bardziej adekwatne do zadanego przez nich zapytania. Nie są one ustalane z góry, ale kształtują się dynamiczne w ciągu całego procesu pozycjonowania. Ponadto, słowa kluczowe cechują się większą konkurencyjnością, są bardziej niszowe i skonkretyzowane.

Po trzecie: do klienta.
Warto pamiętać również o tym, że pozycjonowanie Long Tail pozwala na dotarcie do klientów, którzy są najbardziej zainteresowani określonym produktem czy usługą, gdyż precyzując słowa kluczowe, trafiamy dokładni w ich oczekiwania. Możliwe jest dzięki temu osiągniecie wysokiej i stabilnej pozycji w wyszukiwarce, ponieważ spadki pozycji pojedynczych słów nie wywierają tak dużego wpływu na ogólną pozycje strony w wyszukiwarkach.

Po czwarte: większy ruch.

Pozycjonowanie Long Tail daje możliwość wygenerowania dużego ruchu w serwisie dzięki stosowanie różnorodnych kanałów dotarcia do odbiorcy. Szczególnie polecane jest więc rozbudowanym portalom tematycznym oraz sklepom internetowym.

Aby jednak pozycjonowanie Long Tail było efektywne, niezbędne jest podjecie działań, mających na celu profesjonalna optymalizację strony, zarówno pod kątem kodu strony, jak i treści. Należy dołożyć starań, aby pojedyncze frazy z „długiego ogona” odpowiadały poszczególnym podstronom, co pozwoli na jeszcze bardziej skuteczne pozycjonowanie, nastawione na zwiększenie popularności witryny.

Nasza oferta na pozycjonowanie Long Tail

Proponujemy profesjonalne przeprowadzanie pozycjonowania Long Tail SEO, z gwarancją wzrostów wejść na stronę przy jednoczesnym ustabilizowaniu jej wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Działania prowadzimy w sposób nowoczesny, co pozwala nam na zaproponowanie naturalnego, ale skutecznego pozycjonowania.