+ 48 697-342-952

Najlepsze wtyczki Social media do WordPress

Social media to kluczowy element każdej strategii marketingowej online. Jeśli tworzysz stronę internetową własnej firmy za pomocą platformy WordPress, to niezwykle łatwo będzie Ci zintegrować Twój mały biznes z internetową społecznością. Istnieje bowiem bardzo wiele gotowych wtyczek społecznościowych dla WordPressa, które możesz po prostu wybrać.
Wybór wtyczek WordPress dla mediów społecznościowych na stronie internetowej będzie zależeć od tego, z które platformy społecznościowej aktywnie korzystasz, jakie treści oferujesz na swojej stronie, która z wtyczek będzie miała najlepszy wygląd i, która będzie pozwalała na najbardziej optymalne rozmieszczenie narzędzi społecznościowych. Wybór jest szeroki: od prostych do bogato wyposażonych. Poniżej przedstawiamy niektóre z najlepszych wtyczek WordPress dla tzw. social media.

Poznaj 10 najlepszych wtyczek Social Media

Wtyczka „DiggDigg” – Pobierz Wtyczkę 

Ta uniwersalna wtyczka oferowana przez firmę Buffer. Zawiera dużą ilość opcji możliwych do dostosowania i integruje się z niemal każdym, kto korzysta ze społecznej platformy medialnej. Z „DiggDigg” można tworzyć zarówno ułatwiający korzystanie z social media pasek multimedialny z opcją przewijania w lewo lub w prawo, jak i udostępniać przyciski, które automatycznie pojawiają się na górze lub na dole każdego bloga.
„DiggDigg” może być używany w powiązaniu z wieloma portalami społecznościowymi, tj. Twitter, Facebook, Buffer, Google+, LinkedIn, Pinterest, Tumblr, Reddit. Opcje na platformie Facebook obejmują zarówno „Like”(lubię to) jak i „Share”(udostępnij), a opcja tzw. „lazyloading” pomaga zmniejszyć czas ładowania witryny.

„Flare”  Pobierz Wtyczkę

Prosta, efektowna i przyciągająca wzrok wtyczka „Flare” nie tylko daje możliwość konfigurowania przycisków akcji, ale także pozwala na tworzenie i wyświetlanie „śledzących widgetów”, więc użytkownicy Twojej strony mogą jednym kliknięciem śledzić kanały mediów społecznościowych bezpośrednio z witryny.
Wtyczka jest kompatybilna z głównymi platformami społecznościowymi takimi, jak Facebook, Twitter, Pinterest, Google+ i inne. Można dostosować wygląd jej przycisków i umieścić pasek akcji na górze lub na dole postów, oraz z lewej lub z prawej strony witryny.

„ShareThis”  Pobierz Wtyczkę

Zapewniając bardzo dużą personalizację, mnóstwo funkcji i ponad 120 obsługiwanych platform społecznościowych, „ShareThis” jest jedną z najpopularniejszych wtyczek mediów społecznościowych dla WordPressa. Została pobrana już ponad 1,5 miliona razy. Wtyczka ta oferuje przyciski społecznościowe w postaci unoszącego się paska, które mogą być wyświetlane z prawej lub z lewej części strony, za pomocą różnego rodzaju liczników oraz wybranych małych i dużych przycisków.
Dodatkowo, „ShareThis” posiada wbudowane narzędzie do analiz społecznościowych, tzw. CopyNSharewidget, które m.in. pomaga śledzić aktywność, czy kopiowanie tekstów i wklejanie ich na podobnych stronach.

„AddThis” – Pobierz Wtyczkę 

Jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych wtyczek mediów społecznościowych do WordPressa jest „AddThis”. Przyciski tej wtyczki umożliwiają integrację z ponad 330 platformami społecznościowymi i zakładkami do różnych witryn, a także udostępnianie poprzez e-mail. Mimo, że nie umożliwia ona opcji „pływającego” paska, wtyczka ta daje wiele opcji układu. Możesz również, w takcie zakładania konta „AddThis” uzyskać bezpłatne analizy.

Pływająca ikona Social Media – Pobierz Wtyczkę

Wysoko oceniane i popularne, „pływające wtyczki” Social Media dają możliwość dużego konfigurowania paska społecznościowego. Za pomocą tej wtyczki masz wpływ na to, co pokazuje się na stronie. Możesz również wyłączyć, lub skonfigurować „pływające” ikony zmieniając je na statyczne.
Wtyczka ta posiada więcej niż 20 różnych stylów do wyboru, dzięki czemu można dopasować schematy i style do swojej strony. Obsługuje ona także wiele widgetów, dzięki czemu można wyświetlać różne przyciski na osobnych podstronach.

„Social Media Feather” – Pobierz Wtyczkę

Dająca duże możliwości „Social Media Feather” jest prosta, a zarazem charakteryzuje się wysoką skutecznością. Utrzymuje odpowiednią prędkość, oraz czas ładowania się strony nie używając JavaScript. Posiada przejrzyste przyciski, a także nowoczesny wygląd, który można dopasować do upodobań.
Wtyczka obsługuje wyświetlacze Retina oraz wysokiej rozdzielczości wyświetlacze stosowane w urządzeniach mobilnych, takich jak iPad 5.

SlickSocialSharingButtons – Pobierz Wtyczkę

Jeśli szukasz wtyczki Social Media dla WordPress, która jest łatwa do wdrożenia i posiada dużą ilość opcji, spróbuj właśnie tę. Wtyczka ta umożliwia dostosowanie wielu rodzaju przycisków, oraz określa, które strony i posty wyświetlane są przez społeczność. Może ona „pływać” lub być wysuwana z pasku zadań. Można również dostosować jej lokalizację, kierunek, prędkość poruszania się, prędkość animacji i wiele więcej.
SlickSocialSharingButtons nadaje się idealnie do wszelkiego rodzaju analiz społecznościowych, np. ilości udostępnień.

„Social Media Widget” – Pobierz Wtyczkę

Wtyczka obsługuje długą listę platform społecznych, w tym e-mail i RSS, oraz posiada wiele zabawnych i ciekawych dostosowań. Social Media Widget jest wtyczką łatwą w użyciu, która tworzy poboczny widget dla mediów społecznościowych, z linkami, które otwierają osobną kartę lub okno po kliknięciu.
Social Media Widget oferuje trzy rozmiary ikon, cztery ikony stylu (tzw. Web 2.0, Szkic, Serce i Wycięcie), oraz cztery rodzaje animacji, aby Twoje przyciski do social media wyróżniały się na stronie.

„Shareaholic” – Pobierz Wtyczkę

Bogate w udogodnienia „Shareaholic” oferuje coś więcej niż media społecznościowe. Głównym celem tej wtyczki jest pomoc jej użytkownikom w „udostępnieniu ich artykułów w wielu serwisach”. Wtyczka ta odpowiedzialna jest za tzw. socialbookmarking. Obsługuje ona Facebook, Google+, Pinterest, Twitter, LinkedIn i inne główne platformy społecznościowe, z możliwością zastosowania liczników dla wielu z nich.
Ponadto „Shareaholic” jest klasycznym narzędziem rekomendowanym przez Google oraz Google Analytics.

„AddToAny” – Pobierz Wtyczkę

Oferując wsparcie dla ponad 100 serwisów społecznościowych w 19 językach. „AddToAny” jest jedną z najbardziej popularnych wtyczek mediów społecznych dla WordPressa z prawie 3-ma milionami pobrań. Łatwo ją dostosować i jest w pełni funkcjonalna. Obsługuje zarówno akcje, jak i interaktywne kliknięcia – w tym, na platformie Facebook „Like”, przycisk „Tweet” dla Twitter, przycisku „Pin It” na Pinterest i więcej.
Zakładki i przyciski email są zintegrowane z najbardziej popularnymi usługami e-mail (Gmail, Yahoo! Mail, Outlook / Hotmail, AOL i prawie każdej sieci Web lub e-mail na pulpicie programu).
Można dostosować wygląd i położenie paska akcji „AddToAny”, oraz zintegrować ją z Google Analytics, aby zwiększyć marketing społecznościowy.

Mikroblog Plakat – Pobierz Wtyczkę

To inny rodzaj wtyczki, która pozwala na automatycznie przeniesienie zawartości bloga WordPress do różnych platform społecznościowych. Wtyczka obsługuje obecnie Facebook, Twitter, Tumblr, Linkedin i więcej.

Dodaj komentarz