+ 48 697-342-952

Jak przyspieszyć wczytywanie strony?

Wolne wczytywanie to problem, który dotyka wiele stron. Oddziałuje on nie tylko na użytkownika danej witryny, ale ma również znaczący wpływ na pozycjonowanie, czyli pozycję strony w wyszukiwarce Google. Jakimi sposobami można przyspieszyć wczytywanie strony internetowej?

Powody wolnego wczytywania strony

Podstawowym powodem wolnego wczytywania strony jest jej błędna, lub zerowa optymalizacjaa. Aby strona wczytywała się sprawnie, jej kod musi być poprawnie zoptymalizowany. Muszą być w nim zawarte tylko te informacje, które są kluczowe. W kodzie nie może być również błędów. Zasady te tyczą się zarówno kodu HTML, jak i CSS, JavaScript, czy PHP. Kolejnym powodem jest fakt, że strona może być przeładowana zawartością. Odpowiedni dobór zoptymalizowanej treści i obrazów może okazać się kluczowy.

Jakie znaczenie w przyspieszaniu wczytywania strony ma PageSpeed Insights?

PageSpeed Insights jest narzędziem wydanym przez Google, które ma za zadanie weryfikację szybkości wczytywania się strony. Warto zwrócić uwagę na fakt, że skrypt narzędzia sprawdza stronę zarówno pod kątem komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Po wpisaniu adresu strony, PageSpeed Insights przeprowadza dokładną analizę witryny. Po zakończonym teście na ekranie pojawia się wynik punktowy. Maksymalnie można uzyskać :

    • 100 punktów w przypadku urządzeń mobilnych,
    • 100 punktów w przypadku komputerów stacjonarnych.

Jakie czynniki bierze pod uwagę PageSpeed Insights?
Narzędzie PageSpeed Insights, podczas wykonywania testu witryny, bierze pod uwagę konkretne, dokładnie dobrane czynniki. Jakie to są czynniki?

Przede wszystkim kodowanie strony. Odpowiednia optymalizacja kodu JavaScript, CSS i HTML w szybkości wczytywania witryny jest najważniejsza. Kolejną rzeczą jest czas odpowiedzi z serwera. Element ten wskazuje, czy po stronie hostingu nie występują błędy. Właściwa optymalizacja obrazów również ma kluczowe znaczenie. Obrazy są zawartością, która wymaga dość dużej liczby zasobów, dlatego ich odpowiedni rozmiar, czy format ma znaczący wpływ na szybkość witryny.

PageSpeed InsightsW przypadku urządzeń mobilnych, na szybkość wczytywania witryny mają wpływ czcionki. Ich czytelność jest nie tylko ważna dla użytkownika, ale również dla Google. Skomplikowane czcionki wymagają więcej zasobów. Odpowiednio zoptymalizowane okno robocze na urządzenia przenośne pozwoli nie tylko na odpowiednie wyświetlanie witryny na telefonach komórkowych, czy tabletach, ale również na zaoszczędzenie zasobów koniecznych do wczytania. Jeżeli chcesz, aby Twoja strona szybko się wczytywała na urządzeniach mobilnych – unikaj wtyczek. Większość dostępnych na rynku smartfonów nie obsługuje dodatkowych wtyczek do przeglądarek, a co za tym idzie nie wyświetla poprawnie strony.

Wykorzystaj darmowe narządzie PageSpeed Insights aby sprawdzić prędkość strony.

Zadbaj o szybkość wczytywania swojej strony!
O szybkość wczytywania się strony warto jest zadbać już podczas procesu jej projektowania. Oszczędzi to nie tylko czas, ale również pieniądze. Część elementów optymalizacji ma nie tylko wpływ na szybkość wczytywania strony, ale również na wygodę użytkowania i pozycjonowanie. Warto zaznaczyć, że strona, która wolniej się wczytuje, jest też niżej indeksowana w Google. Jako firma możemy pomóc w odpowiedniej optymalizacji i przyspieszeniu wczytywania Twojej strony internetowej.

Dodaj komentarz